Viyana’daki tartışmalı Batı Balkanlar Konferansı ile birlikte işaret etmek istediler: “Türkiye’den Orta Avrupa’ya birkaç gün içinde artık yol yok.”

Viyana’daki tartışmalı Batı Balkanlar Konferansı ile birlikte işaret etmek istediler: “Türkiye’den Orta Avrupa’ya birkaç gün içinde artık yol yok.”

Viyana’daki tartışmalı Batı Balkanlar Konferansı ile birlikte işaret etmek istediler: “Türkiye’den Orta Avrupa’ya birkaç gün içinde artık yol yok.”

Almanya üst sınırlar belirlemeli

Berlin’e hitaben yaptığı konuşmada Kurz, Almanya’nın da bir üst sınır tanımlayacağı beklentisini yineledi: “Bu sayıyı tek taraflı olarak belirleyemeyiz. Akını azaltmak için başkalarıyla çalışmaktan mutluluk duyuyoruz” dedi.

Aynı zamanda Dışişleri Bakanı, geçen yıl mültecilerin sınırsız kabulü politikasına yönelik eleştirisini yineledi. Bu yaklaşım “başarısız” idi. “Sınırların açık olmasını savunanlar mülteci krizini başlatmadı, ancak kesinlikle şiddetlendirdiler.” Bu sadece Almanya değil, Avusturya da demek.

De Maiziere, Viyana ile “iyi işbirliğini” vurguluyor

Almanya İçişleri Bakanı Wolfgang De Maiziere, mülteci krizinde “farklı görüşlere rağmen” Avusturya ile “iyi işbirliğini” vurguladı. “Tek taraflı ulusal tedbirler konusunda farklı görüşlere sahibiz, ancak ortak, koordineli Avrupa tedbirleri alma hedefi üzerinde anlaşıyoruz.”

De Maiziere Perşembe günü Brüksel’deki AB İçişleri Bakanları Konseyi’nin başlamasından önce “tereddüt etme zamanının” sona erdiğini söyledi. Bu politika, “diğer devletler pahasına, örneğin Almanya pahasına sorunları çözmek anlamına gelir. Bu kabul edilemez ve uzun vadede bunu kabul etmeyeceğiz.” Ancak 7 Mart’taki özel zirvede sonuç alınamazsa, “diğer ortak, Avrupa tarafından koordine edilen tedbirlerin” kabul edilmesi gerekiyor. Olabileceği cevap vermek istemedi: “Bunu o zaman göreceğiz”.

“Anarşiye doğru ilerliyoruz”

Lüksemburg Göç Bakanı Jean Asselborn, mülteci topluluğuna bir çözüm bulunması konusunda karamsar olduğunu gösterdi. Perşembe günü Brüksel’de AB İçişleri Bakanları Konseyi’nin başlamasından önce Asselborn, “kasvetli bir görünüm var. Artık bir çizgimiz yok, bir şekilde anarşiye doğru gidiyoruz” dedi. İki “ışık noktası var – biri Suriye’de ilan edilen ateşkes, bunun olmasını umuyorum. Diğeri ise daha iyi koordinasyon sağlayabilmek için bu gece NATO, Türkiye ve Yunanistan arasında bir anlaşma.”

Asselborn, bir çizgi bulmaya “Avrupa konseylerinin sıfır etkiyle çoğaltılması ve önemsizleştirilmesi” ni eleştirdi. Bakan Goethe’nin Faust’una atıfta bulunarak, “Böyle ünlü bir Alman bir zamanlar Faust’ta yazmıştı, bundan korkuyorum. Bunu söyleyebilirsin” dedi. Ancak “kendimizi bir araya getirmemizi ve Yunanistan’ı göç meselesinde bir ek olarak görmememizi” umuyor. “Enerjimizin tamamı Yunan-Makedonya sınırında yoğunlaşmamalı”.

Çünkü Asselborn’a göre “Balkan çözümü yok. Kurucu Babanın çözümü yok, başka çözüm yok, sadece Avrupalı ​​bir çözüm. Çok geç olmadan kendimizi toparlamamız gerekiyor. Bu Schengen ve AB için kötü olur.” Yine de, Avrupa çözümünün “B çözümü olarak değil, A çözümü olarak” görüleceğini umuyordu.https://gamblingprofessors.com

Federal Başkan Fischer ile hükümet

Federal Cumhurbaşkanı Heinz Fischer, üst hükümeti Çarşamba akşamı mülteci politikası üzerine bir tartışmaya davet etti. “Kurier” e (Perşembe baskısı) göre, Fischer’in koalisyonun performansından – örneğin Avusturya ile AB ortakları arasındaki hoşnutsuzluktan ve iltica başvuruları için “üst sınırın” önceden yasal inceleme yapılmadan açıklanması gerçeğinden memnun olmadığı söyleniyor.

Faymann “yapıcı tartışma” dan bahsediyor

Ancak Çarşamba akşamı, üst düzey hükümet Hofburg’daki bir toplantıda mülteci krizindeki performanslarından ötürü Federal Cumhurbaşkanı Heinz Fischer’den bir azar aldığını yalanladı. Şansölye Werner Faymann gazetecilerin önünde bunun “son derece yapıcı bir tartışma” olduğunu vurguladı. Şansölye Yardımcısı Reinhold Mitterlehner, daha önce de belirtildiği gibi bunun bir tür kafa yıkama olduğu gerçeğini de reddetti. Mitterlehner, iki saatlik toplantıdan sonra Hofburg’dan ayrılırken, mülteci konusunda birçok kez yapıldığı gibi yoğun ve iyi bir görüş alışverişi olduğunu söyledi.

Şansölye, Faymann’ın medyadaki dalgaları da yumuşatmaya çalıştığını vurguladı: Bir süre önce Federal Cumhurbaşkanı ile bir görüşme yaptı ve ondan başka bir görüşme yapmasını istedi. Fischer hakkında sevdiği şey, istikrarlı bir el ve çok fazla yapıcılıkla hareket etmesidir. “Biz tek bir hükümetiz” in fark edilir olması ve birinin aynı zamanda eyalet valileriyle ortak bir pozisyon alması önemlidir. Buna göre, cumhurbaşkanlığına sadece İçişleri Bakanı Johanna Mikl-Leitner, Dışişleri Bakanı Sebastian Kurz, Adalet Bakanı Wolfgang Brandstetter (tümü ÖVP) ve Savunma Bakanı Hans Peter Doskozil (SPÖ) gelmedi, aynı zamanda Viyana Valisi Michael Häupl (SPÖ) ve Salzburg’daki meslektaşı Wilfried Haslauer (ÖVP), şu anda Valiler Konferansı Başkanı.

© APA / HANS PUNZ Şansölyelik Bakanı Josef Ostermayer, Savunma Bakanı Hans Peter Doskozil ve Federal Şansölye Werner Faymann Hofburg’a giderken

Federal Cumhurbaşkanının hükümetin performansından memnun olup olmadığı sorulduğunda Faymann, “Bunu ona sormalısın”, ancak “Memnunum” diye ekledi.

Pire’de yine binlerce kişi bekleniyor

Liman yönetimi, Yunanistan’daki mülteci akınının sonu gelmedi: Perşembe sabahı liman kenti Pire’ye 1.350’den fazla mülteci ve göçmen geldi. Günün ilerleyen saatlerinde 1.000 göçmen daha bekleniyordu. İnsanlar son birkaç gün içinde Türkiye’den Doğu Ege’nin Yunan adalarına geçmişti.

Yalnızca Suriye ve Irak’tan gelen mültecilerin kuzeye Makedonya’ya gitmesine izin verilir. Makedonya yalnızca bu iki ülkeden gelen mültecilerin Orta Avrupa’ya seyahat etmesine izin veriyor. Çok sayıda Afgan geceyi Atina’nın merkezinde bir meydanda geçirdi. Yunan medyasının oybirliğiyle bildirdiğine göre, umutsuz insanlara Orta Avrupa’ya yeni rotalar üzerinden seyahat sözü veren kaçakçılarla temaslar kuruluyor.

© imago / ZUMA Pire’deki Basın Mültecileri

Tsipras, AB’yi bloke etmekle tehdit ediyor

Yunanistan Başbakanı Alexis Tsipras Çarşamba akşamı Atina’nın, mültecilerin üye ülkelere dağıtımı kabul edilene kadar AB’nin siyasi kararlarını engelleyeceğini duyurdu. Tsipras, Avusturya ve Batı Balkanlar’daki diğer ülkelerin Çarşamba günü Viyana’da – AB çerçevesi dışında ve Yunan katılımı olmadan – sığınma politikası konulu bir konferans düzenlemelerini de “utanç” olarak nitelendirdi.

Almanya Dışişleri Bakanı Frank-Walter Steinmeier de Yunanistan’ın konferanstan dışlanmasını eleştirdi. Steinmeier Perşembe günü “Rheinische Post” a verdiği demeçte, “Düzenlemenin Yunanistan olmadan gerçekleştirilebileceğine inanmak bir yanılsamadır.” Mülteci akını üzerinde kontrol sahibi olabilmek için Avrupa’nın AB’nin dış sınırındaki devletlere de ihtiyacı var. SPD’li siyasetçi, “Bu devletlerin başkanları üzerinde yapılan toplantılar ve kararlar bizi mülteci krizinin çözümüne yaklaştırmayacaktır.” Avrupa, sorunlarını bir üye devlet pahasına çözmemelidir – tam tersine, Steinmeier, “Şu anda Türkiye ile müzakere ettiğimiz paket sırasında, Yunanistan’a Avrupa düzeyinde ek insani ve mali yardım sağlamalıyız” dedi.

Şimdi 1 ay süreyle ücretsiz olarak haberleri okuyun! * * Test otomatik olarak sona erer.

Daha fazlası ▶

AĞDAN HABERLER

Şimdi JBL’den gerçek kablosuz kulaklıklar kazanın! (E-media.at)

Yeni erişim (yachtrevue.at)

Bekar olmanın harika olmasının 8 nedeni (lustaufsleben.at)

Wasabi mayonezli somon karidesli burger ve ballı salatalık (gusto.at)

Yeni trendde: Shock-Down – ekonomi kilitlenmelere ne kadar süre dayanabilir? (Trend.at)

Gülmek ve iyi hissetmek için en iyi 35 aile dizisi (tv-media.at)

Viyana’da E-Scooter: Tüm sağlayıcılar ve fiyatlar karşılaştırmalı 2020 (autorevue.at)

Yorumlar

Kayıt ol

Facebook ile Bağlan

Elcordes Per. 25 Şubat 2016 18:09

Bildiri

Yunanistan’ın Üye Devletlere ne kadar borcu olduğunu hatırlayın. Gerçekten sessiz olmalılar. Bu yüz milyara karşı yükümlülükleriniz hakkında hiçbir şey bilmek istemezsiniz. Parayı bir daha asla göremeyeceğiz. Ancak Schottermitzi o sırada bunun Avusturya için iş olacağını söylemişti.

Zeka oyunları Per. 25 Şubat 2016 20:41

Bildiri

Avusturya’nın kişi başına borcu Yunanistan’dan 3600 Euro daha fazla.

Testor Cum. 26 Şubat 2016 19:27

Bildiri

Ve ne yazık ki, eski Carinthian eyaleti hükümetinin başlattığı hipo-felakete Yunanistan’a gönderilenden çok daha fazla milyar dolar kondu. Almanya ile karşılaştırıldığında, Avusturya ağır borçludur ve bunu uluslararası olarak ifade etmemelidir.

Kayıt ol

Facebook ile Bağlan

25 Şubat 2016 17:10

Bildiri

cevap

Mültecilerin Avrupa’ya kabul edilmeyi talep etmeleri her zaman şaşırtıcıdır. Ve nerede yaşamak istediklerini seçin. Burada tüm hayatlarını kimin finanse edeceğine dair en ufak bir düşünce bile değil.

christian95 Per. 25 Şubat 2016, 15:12

Bildiri

Hala kim hatırlıyor? Geçen yıl Faymann “arkadaşı” Tsipras’ı kabul etti ve bu dostluk uzun sürmedi. (Şimdi Yunanistan bile büyükelçiyi geri çekiyorsa; sadece kendi sınırlarımızı koruduğumuz için).

christian95 Per, 25 Şubat 2016 15:15

Bildiri

Yunanistan bize böyle davranıyorsa, “BİZ” tatile gitmeyi düşünmeliyiz.

christian95 Per. 25 Şubat 2016, 15:23

Bildiri

Uçakta hala boş yer varsa, yanınızda başka bir Yunanlı kadın gönderebilirsiniz. (Bu fikir benim değil).

Rene Wien Per, 25 Şubat 2016 18:34

Bildiri

🙂 … Tamam, itiraf ediyorum .. 🙂 “Viyana” fikriydi .. 🙂 “Birinci sınıf” da uçabilirim (ev) 🙂

Kayıt ol

Facebook ile Bağlan

christian95 Per. 25 Şubat 2016 14:49

Bildiri

cevap

Ağır borçlu Yunanistan, Avrupa’nın en silahlı ordularından birine sahip. – Ve sonra sınırlarınızı güvence altına alamaz mısınız? Yanlış birşey var! Bizi yeniden şımartmak istediklerine dair bir şüphe var ….. (Euro’ya katıldıkları zamanki gibi).

Laleidama Per. 25 Şubat 2016 11:07

Bildiri

cevap

Viyana ile iyi bir işbirliği ve 5.600 Ocak’tan beri Avusturya’ya geri gönderildi. Kilitleri kendi kendine kapatmak istemiyor ama Ö. Ne kadar uzun süre Mösyö Maiziere için çifte oyun?

Sayfa 2/2

geri

  • 1

  • 2

devam et

Sonra

Ortaya çıkan haberler

Temmuz ayından beri izinli olan St. Georgen am Längsee Abbey Eğitim Merkezi’nin başkanı Andrea Enzinger artık bu pozisyona geri dönmeyecek.

Gurk-Klagenfurt piskoposluğunun Cuma günü yaptığı bir yayında duyurduğu üzere Enzinger ile istihdam ilişkisi sona erecek. Eğitim merkezine bu yıl Nisan ayından beri başkanlık ediyordu.

Temmuz ayında St.Pölten’e taşındığında bu pozisyona yerleştirildi.

Piskoposluk Piskoposu Alois Schwarz

. Engelbert Guggenberger’in piskoposluk yöneticisi seçilmesinden yalnızca birkaç gün sonra, Enzinger görevden alındı. Basında çıkan haberlere göre, kötü bir çalışma ortamı yarattığı söyleniyor ve piskoposun kararlarında büyük etkisi olduğu konusunda kilise içinde tartışmalar yaşandı.

Görevden alındı

Enzinger, yıl sonunda yasal ihbar süresine tabi olarak iş ilişkisinin bitimine kadar işten çıkarılacaktır. Franz Schils, eğitim kurumundan sorumludur ve otelin yönetimi Michael Frohnwieser’e verilmiştir. Piskoposluk idarecisi tarafından başlatılan piskoposluk yani eğitim merkezinin ait olduğu piskoposluk kafeteryasının dış muayenesi devam etmektedir. Sonuçların Eylül ortasından sonuna kadar açıklanması bekleniyor.

Ayrıca ilginç: okuyun

Causa Bishop Schwarz hakkında her şey

!

Şimdi 1 ay süreyle ücretsiz olarak haberleri okuyun! * * Test otomatik olarak sona erer.

Daha fazlası ▶

AĞDAN HABERLER

Şimdi JBL’den gerçek kablosuz kulaklıklar kazanın! (E-media.at)

Yeni erişim (yachtrevue.at)

Bekar olmanın harika olmasının 8 nedeni (lustaufsleben.at)

Wasabi mayonezli somon karidesli burger ve ballı salatalık (gusto.at)

Yeni trendde: Shock-Down – ekonomi kilitlenmelere ne kadar süre dayanabilir? (Trend.at)

Gülmek ve iyi hissetmek için en iyi 35 aile dizisi (tv-media.at)

Viyana’da E-Scooter: Tüm sağlayıcılar ve fiyatlar karşılaştırmalı 2020 (autorevue.at)

Yorumlar

Kayıt ol

Facebook ile Bağlan

İçişleri Bakanı Johanna Mikl-Leitner’in Afganistan’da sunduğu bilgilendirme kampanyası internet üzerinden başladı. Pazartesi gününden itibaren “Avusturya’nın iltica yasası daha da katı” gibi sloganlar da halka televizyonda, reklam panolarında veya otobüslerde getirilecek. Bu, nüfusun kaçmasını önlemek içindir. Kabil’deki Afganlar omuz silkme noktasına kadar şaşkınlıkla karşılaştı. Neredeyse hiç kimse kampanyanın başarılı olacağını hayal edemez.

Kabil’de büyük çoğunluğun fikrini ifade eden Maryam, “Bu, on Afgan’ı buradan gitmekten caydırırsa, bu çok olur” diyor. Bir yandan, kaçmadan önce Avusturya’ya gitmeye karar veren kimseyi tanımıyor. “Herkes Almanya’ya gitmek istiyor.” Öte yandan, Avusturya’nın mültecilerin hoş karşılandığını açıkladığını hiç duymamıştı.

Öğrenci, en azından kampanyanın sosyal medyada yürütülmesi gerçeğini kredilendiriyor. Çünkü birçok Afgan, Facebook’ta Avrupa’daki Afganların mutlu resimlerine çekildi Etkilemek co. Her şeyden önce, nişan ya da düğünlerde her yerde anlatılan, başaranların hikayeleridir. Mülteci evlerinde zor koşullar altında yaşayanlar bunu telkin etmez – bu kesinlikle kaçınmak istediği bir yüz kaybına neden olur.

Kaçışa karşı ilk kampanya değil

Afganların bir reklam kampanyasıyla kaçmasını engellemeye çalışan ilk ülke Avusturya değil. Pek çok Afgan, Avustralya’da iki buçuk yıl önce 550.000 dolarlık bir kampanyayı hatırlıyor. Bunun için bir Afgan’ın kaçışının neden olduğu sorunlardan bahsettiği ayrıntılı bir reklam filmi çekildi. Afganlara verilen mesaj şöyleydi: Avustralya’ya bir tekneyle kaçmayın – eğer yaparsanız, yıllarca takılıp kalırsınız ve eve borçlarla geri dönersiniz. Kampanyanın başlangıcından itibaren sivil toplum kuruluşları ve uzmanların kampanyanın başarısı hakkında şüpheleri vardı. Haklı olarak – çünkü Afganların büyük çoğunluğu şöyle düşünüyordu: Bu tek kişi başaramadı. Ancak bunun onlar için geçerli olması gerekmez.