Aby zapewnić dobry odbiór telefonów komórkowych, zwłaszcza na obszarach wiejskich, rząd federalny finansuje również budowę masztów radiowych kwotą 1,1 miliarda euro.

Aby zapewnić dobry odbiór telefonów komórkowych, zwłaszcza na obszarach wiejskich, rząd federalny finansuje również budowę masztów radiowych kwotą 1,1 miliarda euro.

Na wielu stacjach w obszarach przygranicznych Vodafone nie był do tej pory w stanie dostarczyć swoim klientom szybkich sieci lub nie z pełną przepustowością, mimo że technologia była już gotowa. „280 000 osób w regionach przygranicznych z Holandią, Belgią, Francją, Luksemburgiem, Czechami, Polską, Szwajcarią, Danią i Austrią może teraz po raz pierwszy otrzymać LTE.” Według raportu Vodafone planuje po raz pierwszy skorzystać z sieci LTE do końca roku. przynieść. Mówi się, że w ciągu ostatnich kilku dni moc 300 witryn komórkowych Vodafone wzrosła. W przeszłości Deutsche Telekom musiał zmniejszyć moc w 500 lokalizacjach antenowych, aby uniknąć problemów z Federalną Agencją Sieci i krajami sąsiednimi. Według raportu pełna wydajność powinna być teraz możliwa również tutaj: LTE ma zostać zmodernizowane w 260 lokalizacjach w regionach przygranicznych w ciągu najbliższych dwunastu miesięcy. Następnie Telekom zapowiada, że ​​zaoferuje 290 000 gospodarstw domowych na obszarach przygranicznych z szybkim internetem, który wcześniej nie miał zasięgu lub był niewystarczający. „Dzięki nowym przepisom otrzymaliśmy wsparcie, którego potrzebujemy, aby zamknąć największą martwą strefę w Niemczech wraz z innymi firmami telekomunikacyjnymi”. powiedział szef Telekom Germany Dirk Wössner. Według raportu Telefónica nadal przygotowuje się do swoich przygranicznych lokalizacji.

Ich wydajność ma być stopniowo zwiększana od grudnia. Źródło: ntv.de, ino / AFP “Nowości i informacje w skrócie. Zbiór artykułów n-tv.de na temat mobilnego Internetu T-Mobil oferuje swoim klientom od 1. Luty, nowa technologia GPRS, kolejny poziom dla Internetu przez telefon komórkowy. Od 1 lutego T-Mobil zaoferuje swoim klientom nową technologię GPRS, kolejny poziom dla Internetu przez telefon komórkowy ”. Wpływy z aukcji szacuje się na 3–5 mld euro. (Fot. Dpa) Pierwsza aukcja telefonów komórkowych prawie dwadzieścia lat temu wpłynęła do skarbu państwa na równowartość prawie 50 mld euro. Teraz firmy telefonii komórkowej ponownie oferują nowe standardy bezprzewodowe.

Tym razem jednak aukcja zmusza wielu operatorów sieci do zgrzytania zębami.Rozpoczęcie aukcji bloków telefonii komórkowej 5G jest nieuchronne: już jutro, we wtorek Federalna Agencja ds. Sieci rozpocznie kontrowersyjną aukcję bloków częstotliwości, które mają zostać wykorzystane w ultraszybkim standardzie mobilnego radia 5G. Eksperci postrzegają aukcję jako ważny krok, aby Niemcy wreszcie mogły poczynić postępy w Internecie. Czas jest najważniejszy: inne kraje, takie jak Austria i Szwajcaria, są już dalej, już przydzieliły częstotliwości 5G. 5G jest szczególnie ważne dla niemieckiego przemysłu, którego celem jest poprawa konkurencyjności. Aukcja to żmudna sprawa – podobne procedury w ciągu ostatnich dwóch dekad trwały od trzech do sześciu tygodni.

Przyczyna czasu trwania: tylko wtedy, gdy nie złożono już żadnych ofert na którykolwiek z 41 bloków, aukcja zostaje uznana za zamkniętą – jeśli będzie tylko jedna dodatkowa oferta na blok, wszystko zostanie przedłużone. W tym procesie dochodzi do częstych zmian w strukturze, więc firmy nadal składają oferty na inne bloki niż dotychczas. Wpływy szacuje się na trzy do pięciu miliardów euro.

Pieniądze trafiają do rządu federalnego, który z kolei chce przeznaczyć je na ekspansję cyfrową Pierwsza duża aukcja telefonów komórkowych w 2000 roku, kiedy częstotliwości UMTS (3G) zostały sprzedane za równowartość około 50 miliardów euro, nie zostanie zapomniana. Z perspektywy czasu to było za dużo – w branży pojawiły się trudności ekonomiczne, a ekspansja została zahamowana. Ostatecznie pieniędzy, które zostały zapłacone za częstotliwości, zabrakło z niezbędnych inwestycji firm, a obecna aukcja została poprzedzona ostrym sporem o dokładną ekspansję. Pod koniec listopada Federalna Agencja ds.Sieci ustaliła zasady, zgodnie z którymi co najmniej 98 procent gospodarstw domowych w każdym kraju związkowym powinno mieć dostęp do szybkiego Internetu do końca 2022 roku. Powinieneś także móc szybko i konsekwentnie surfować po autostradach, autostradach federalnych i trasach kolejowych.

Zasady wywołały oburzenie w niemieckiej branży telefonii komórkowej, a dziewięć firm złożyło pozwy do sądu administracyjnego w Kolonii. Czterech z nich chciało złożyć pilne wnioski, aby najpierw zmienić zasady, a dopiero potem przeprowadzić aukcję. Jednak takie podejście nie powiodło się – sąd oddalił ich obawy i odrzucił wnioski. Postępowanie główne trzech operatorów sieci Telefónica, Vodafone i Deutsche Telekom, a także pozostałych powodów jest nadal w toku – ale po tym, jak sąd wskazał pilne wnioski, poprzedni operatorzy sieci i nowicjusz 11 Drillisch chcą wziąć udział w aukcji.https://yourpillstore.com/pl/ „Chcemy i zbudujemy 5G” – mówi rzecznik Vodafone Alexander Leinhos. Chcieli innych warunków aukcji i byli szczęśliwi mogąc wyjaśnić je przed aukcją. „Niemniej jednak idziemy na aukcję, ponieważ 5G może przyspieszyć cyfryzację Niemiec, ale niestety teraz z blokadą niejasnych zasad przyznawania zamówień.” Telefónica była również zdeterminowana, aby zwyciężyć w aukcji pomimo niesprzyjających warunków. „Jesteśmy przekonani, że aukcja zakończy się sukcesem”. Licytację prowadzi Federalna Agencja ds. Sieci, której siedziba znajduje się w Bonn.

W Moguncji ma jednak lokalizację technologiczną, która jest bardziej odpowiednia dla złożonego procesu – dlatego w stolicy kraju związkowego Nadrenia-Palatynat sprzedaje się najwięcej oferentów. Źródło: ntv.de, hny / dpa „Pieniądze należy również przeznaczyć na budowę nowych masztów radiowych (Zdjęcie: Christoph Dernbach / dpa / zdjęcie archiwalne) Kryzys Corona jest uważany za herkulesowy test dla niemieckich sieci komórkowych i stacjonarnych. Jednak bezproblemowy odbiór nie jest powszechny w wielu miastach i gminach. Minister transportu Scheuer obiecuje teraz więcej niż Inwestycja warta miliardy w rozbudowę sieci. Koniec z „Przepraszam, nie mam sieci”: Rząd federalny chce zlikwidować dziury w telefonach komórkowych w Niemczech i wydać na nie ponad miliard euro. „Cieszę się, że teraz udzielamy ogromnego wsparcia państwu” – powiedział CSU -Minister transportu Andreas Scheuer po szczycie komunikacji mobilnej z udziałem rządu federalnego, krajów związkowych, władz lokalnych i operatorów sieci w Berlinie.

Aby zapewnić dobry odbiór telefonów komórkowych, zwłaszcza na obszarach wiejskich, rząd federalny finansuje również budowę masztów radiowych kwotą 1,1 miliarda euro. Do 5000 lokalizacji telefonów komórkowych ma być wyposażonych w co najmniej odbiór 4G za pośrednictwem nowej państwowej firmy zajmującej się infrastrukturą telefonii komórkowej. Ponadto czas zatwierdzania nowych masztów ma zostać skrócony z obecnej średniej wynoszącej 18 do trzech miesięcy. Chociaż większość wszystkich gospodarstw domowych w Niemczech ma obecnie dostęp do szybkiego mobilnego Internetu 4G (LTE), w Niemczech nadal istnieje wiele pustych miejsc. Każdy, kto dużo surfuje i telefonuje w ruchu, zna problem: jeśli przyjeżdżasz na wieś lub siedzisz w pociągu, porzucenie jest częścią tego.

Chcą teraz rozpocząć „polowanie na dziury radiowe”, jak to ujęło ministerstwo Scheuera. Uważa się, że kryzys koronacyjny, w którym miliony ludzi pracowało w domu, transmitował filmy, koncerty i prywatne spotkania, zdał egzamin Herkulesa dla niemieckich sieci. W wielu przypadkach jednak szczególnym zainteresowaniem cieszył się internet stacjonarny. O tym, że w cyfrowych Niemczech wciąż jest wiele do zrobienia, pokazały nie tylko masowe zakłócenia w sieci Telekom we wtorek wieczorem, ale także bardzo wyraźnie podczas konferencji prasowej. po szczycie telefonii komórkowej, który wciąż przerywał transmisję online z dziennikarzami w biurze domowym. Wydawało się bardzo trafne, że minister federalna CDU Julia Klöckner zauważyła, że ​​cyfryzacja ma wiele do zrobienia i powiedziała, że ​​oprócz przyszłych projektów, takich jak inteligentne rolnictwo, chodzi także o możliwość „płynnego oglądania filmu z domu”. Właściwie operatorzy sieci powinni zapewnić ogólnokrajowy zasięg telefonów komórkowych w Niemczech.

Starając się o mobilne częstotliwości radiowe, zobowiązują się spełnić określone wymagania dotyczące zasięgu, aby nie ograniczać rozbudowy sieci do lukratywnych regionów z dużą liczbą mieszkańców. Niemniej jednak nadal istnieje wiele martwych punktów. Problem występuje zwłaszcza na głównych ciągach komunikacyjnych, czyli trasach ICE i autostradach.

Aby zapewnić szczególną pomoc, rząd federalny finansuje obecnie modyfikacje techniczne w pociągach kwotą 150 milionów euro. Scheuer powiedział, że program finansowany w 100% został uruchomiony, a jego celem jest zapewnienie, że komunikacja mobilna nie będzie już zakłócać komunikacji kolejowej, a sieci wzdłuż linii kolejowych będą mogły być lepiej rozbudowywane. Dotyczy to około 14 000 pociągów. Niektóre stare urządzenia musiałyby zostać wymienione, inne po prostu zmodernizowane.

Powinno to zakończyć się w 2021 roku. Jak dotąd finansowanie było przyznawane tylko proporcjonalnie. W szczególności w ciągu najbliższych kilku miesięcy nowa firma zajmująca się infrastrukturą komunikacji mobilnej będzie musiała współpracować z dostawcami, aby dowiedzieć się, gdzie finansowanie lokalizacji ma sens. Dzieje się tak w przypadku, gdy nie można oczekiwać, że operatorzy sieci będą inwestować w rozwój z własnej inicjatywy w celu spełnienia wymagań lub ze względów ekonomicznych.

Ta kwestia leży również w interesie samej branży: operatorzy sieci i stowarzyszenia branżowe z zadowoleniem przyjęły plany rządu federalnego, ale ostrzegły przed szkodliwą konkurencją ze strony konkurenta stanowego. „Pomoc publiczna musi być ograniczona do tych obszarów, w których można udowodnić, że nie można przewidzieć ekspansji własnej ekonomii” – stwierdziło stowarzyszenie cyfrowe Bitkom. Niektórzy obawiają się, że nowa firma pozwoli rządowi federalnemu odegrać zbyt dużą rolę w rozszerzaniu superszybkiego standardu 5G, którego dostawcy wciąż są na wczesnym etapie lub nawet jeszcze nie rozpoczęli. Aby przyspieszyć ten krok, rząd federalny Pakiet stymulacyjny dotyczący koronawirusa szacowany na pięć miliardów euro. „Z naszego punktu widzenia ustalenie priorytetów byłoby błędne, gdyby niezwykle ograniczone możliwości ekspansji wymagane do tego były specjalnie uwiązane na tak słabo zaludnionych obszarach” – powiedział Jürgen Grützner ze stowarzyszenia branżowego VATM. O sukcesie autonomicznej jazdy i innych przyszłych zastosowań nie zadecydują ostatnie „dwa procent obszarów zaopatrzenia”. Miasta i dzielnice postrzegają to inaczej.

Chcą nie tylko zlikwidować luki LTE na obszarach wiejskich, ale także chcą robić szybkie postępy w sieci 5G. „Rozbudowa sieci, która już się rozpoczęła w niektórych miastach, musi również jak najszybciej rozszerzyć się na obszary wiejskie. Jeśli nie jest to ekonomicznie wykonalne, rząd federalny również musi zapewnić środki na ten cel” – powiedział prezes Związku Okręgów Niemieckich Reinhard Sager. Źródło: ntv.de, Larissa Schwedes i Teresa Dapp, dpa “(Zdjęcie: dpa) W sporze patentowym dotyczącym technologii telefonii komórkowej w samochodach dostawca sprzętu sieciowego Nokia wygrał etapowe zwycięstwo z Daimlerem w sądzie. Sąd rejonowy w Mannheim orzekł, że producent samochodów ze Stuttgartu powinien używać swoich pojazdów Naruszenie pewnego patentu Nokii Daimler musi powstrzymać się od tego w przyszłości i jest również zobowiązany do zapłaty odszkodowania, powiedział, jednak wyrok nie jest jeszcze ostateczny.

Daimler natychmiast ogłosił, że się odwoła. Nie zakłada się również, że w wyniku orzeczenia zostanie wstrzymana produkcja lub sprzedaż przedmiotowych pojazdów. Proces nie jest jedynym w sporze o licencjonowanie technologii podłączenia samochodu. łączy się z siecią komórkową. Chodzi o to, w jaki sposób tak zwane standardowe patenty niezbędne mogą być udostępniane wszystkim dostawcom na uczciwych warunkach i bez dyskryminacji. Kolejny pozew Nokii przeciwko Daimlerowi został oddalony przez sąd rejonowy w Mannheim i zawiesił dwa dalsze postępowania. Źródło: ntv.de „Teraz w rękach publicznych: rozbudowa sieci komórkowej. (Photo: picture alliance / dpa) Najwyraźniej nie ma zaufania do korporacji Nieograniczony.

Państwo bierze teraz w swoje ręce zapewnienie mobilnego internetu. Jednak interwencja nowej spółki ogranicza się do likwidacji tzw. Białych plam Koalicja, mając nową federalną spółkę infrastrukturalną, chce poprawić zasięg telefonii komórkowej na obszarach wiejskich. Po raz pierwszy sektor publiczny powinien zlikwidować deficyty w rozbudowie sieci telefonii komórkowej i zlecić budowę własnych masztów telefonii komórkowej, zgodnie z uchwałą parlamentarnych frakcji CDU / CSU i SPD.

W uzasadnieniu w artykule podano, że poprzednia ekspansja „osiągnęła swoje granice na terenach wiejskich, a zwłaszcza wzdłuż ciągów komunikacyjnych”. W Niemczech wciąż istnieją „puste miejsca, w których nie ma zasięgu telefonii komórkowej”. To „chcemy zmienić, bo martwe punkty nie pasują do naszych pretensji do bycia jednym z wiodących krajów gospodarczych na świecie.” Decyzja podjęta na posiedzeniu zarządów grup koalicyjnych przewiduje powołanie w ramach Federalnego Ministerstwa Transportu spółki infrastruktury mobilnej (MIG).

Rząd federalny koncentruje się „wyłącznie na usuwaniu białych plam – to znaczy w regionach, w których nie jest dostępna żadna sieć i żaden operator telefonii komórkowej nie podejmie komercyjnej ekspansji”, stwierdza w rezolucji. szybko ”skonfigurować. Pierwsze środki na dotarcie do masztów telefonii komórkowej powinna zapewnić ustawa budżetowa 2020. FDP skrytykowała decyzję koalicji. „Odrzucamy wejście państwa na rynek telefonii komórkowej” – powiedział wiceprzewodniczący frakcji parlamentarnej FDP Frank Sitta. Istnieją „wolnorynkowe sposoby, które mogą skuteczniej pokrywać białe plamy”. Sitta skarżył się, że nie wyjaśniono kwestii finansowania federalnego zobowiązania, a przywódca grupy regionalnej CSU Alexander Dobrindt bronił decyzji. „Rozpoczynamy nowy rozdział w polityce dotyczącej telefonów komórkowych” – powiedział.

Obszary wiejskie „nie powinny znajdować się w niekorzystnej sytuacji w zakresie budowy telefonii komórkowej, dlatego rząd federalny będzie eliminował deficyty w rozbudowie sieci telefonii komórkowej poprzez własne zaangażowanie w nową spółkę infrastruktury telekomunikacyjnej”. Temat jest szczególnie ważny dla niemieckiego przemysłu, a tym samym dla miejsc pracy. Przegląd Skrót oznacza piątą generację komunikacji mobilnej, dalszy rozwój istniejącego standardu 4G, znanego również jako LTE.

Ma wszystko: prędkość transmisji jest około 100 razy większa niż w LTE, a opóźnienie – czyli czas do uzyskania pożądanego efektu – jest bliskie zeru, transmisja odbywa się niemal w czasie rzeczywistym. 5G to duży krok naprzód w erze internetu. Zaczyna się: w Moguncji Jochen Homann (r.) Z Federalnej Agencji ds. Sieci i Rüdiger Hahn, szef działu częstotliwości, symbolicznie naciśnij przycisk na stoperze – i tym samym rozpocznij aukcję 5G- Bloki częstotliwości komórkowej. (Fot. Dpa) Obszary zastosowań są zróżnicowane, ostatecznie 5G może być krokiem naprzód we wszystkich obszarach przemysłu.